5. etapa Okolo Poľska: Peter Sagan opäť obsadil 3. miesto

02.08.2017 Celý región

Rzeszov 2. augusta (TASR) - Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil v stredajšej piatej etape 74. ročníka pretekov Okolo Poľska tretie miesto a udržal si žltý dres pre lídra celkového poradia. Etapu z mesta Nagawczyna do Rzeszowa, ktorá merala 130 km, vyhral Holanďan Danny van Poppel. Druhý Slovák Erik Baška obsadil 132. miesto.

V piatej zvlnenej etape sa na začiatku vytvoril únik päťčlennej skupiny Maxime Monfort (Lotto-Soudal), Tejay Van Garderen (BMC), Antwan Tolhoek (Lotto-Jumbo), Moreno Moser (Astana) a Maximilian Schachmann (Quick-Step Floors). Hlavná skupina však napokon dostihla utečencov tri kilometre pred cieľom a v záverečnom špurte mal najviac síl Danny van Poppel.

Výsledky 5. etapy okolo Poľska:

1. Danny van Poppel (Hol./Team Sky) 2:59,44,
2. Luka Megzec (Slov./Orica-Scoot),
3. Peter SAGAN (SR/Bora-hansgrohe),
4. Roberto Ferrari (Tal./Team Emirates),
5. Enrico Battaglin (Tal./NL-Lotto) - všetci rovnaký čas...
132. Erik BAŠKA (SR/Bora-hansgrohe) + 14:27

Celkové poradie:

1. Peter SAGAN (SR/Bora-hansgrohe),
2. Dylan Teuns (Bel./BMC) + 14,
3. Rafal Majka (Poľ.-Bora-hansgrohe) + 20,
4. Wilco Kelderman (Hol./Sunweb) + 24,
5. Christian Odd Eiking (Nór./FDJ) + 31 ...
132. Erik BAŠKA (SR/Bora-hansgrohe) + 38:46

Hlas po etape:

Peter Sagan: "Bola to ťažká etapa, aj vzhľadom na počasie, keďže sa spustil dážď a fúkal aj vietor. V závere prišlo aj k pádu, ktorému som sa našťastie vyhol. Čakajú nás teraz najťažšie etapy pretekov. Uvidíme, ako to dopadne, ale určite to vyzerá lepšie pre Majku ako pre mňa."